Okolí Zbuzan

Jet na výlet? V okolí Zbuzan je možností víc než dost

Okolí Zbuzan je jako dělané pro výlety do přírody. Nedaleko obce se totiž nachází chráněná krajinná oblast Český kras se svou nádhernou přírodou. Zbuzany jsou proto dobrou volbou pro lidi, kterým nevyhovuje ruch velkoměsta a kterým chybí přírodní prvky, relaxace a především ticho a klid.

Český kras se rozkládá na 128 kilometrech čtverečních a je tvořen především prvohorními usazeninami. Přestože se nachází v poměrně malé nadmořské výšce (208 až 499 metrů nad mořem), především erozní činnost Berounky a jejích přítoků dala údolí zajímavý členitý reliéf a až kaňonovitý ráz. Rostou na něm krásné dubové háje, které si zachovaly svůj přirozený vzhled. Na takovém místě je radost strávit nedělní odpoledne s rodinou.

Za návštěvu jistě stojí Karlštejn, Tetínské skály, Syslí louky u Loděnice, Hvížďalka, Barrandovy jámy, Větrušické rokle, Karlické údolí, Krásná stráň, Zmrzlík, Barrandovské skály a mnoho dalších míst. Nedaleko se nachází také bývalý lom Mramorka s malým jezírkem a Mařánkův rybníček. O zajímavé cíle výletů v okolí Zbuzan opravdu není nouze.

Na své si přijdou i cyklisté

Přímo v okolí Zbuzan se nachází i frekventovaná cyklotrasa. Stačí se na ni napojit v nedaleké obci Ořech. Trasa je středně náročná a celkové převýšení je až 120 metrů. Částečně vede po hranici Českého krasu, v závěru míří i přímo do chráněné krajinné oblasti – jejím cílem je totiž obec Karlštejn. Vzhledem k tomu, že v ní se nachází pěší zóna, je třeba chvíli kolo jen vést. Alespoň ale je dost času se kochat touto malebnou vesničkou.

Na cestě je ale třeba si dávat dobrý pozor, většina trasy totiž vede po frekventovaných silnicích II. a III. třídy. Nechybí však ani příjemná projížďka po klasických polních cestách. Trasa je značena dobře viditelnými žlutými směrovými tabulkami – stejně jako ostatní běžné silniční cyklotrasy. Krásné výletní cesty vedou i podél řeky Berounky.

Třetí největší sbírka dopravních prostředků Praga na světě

Ale i samotné Zbuzany bývají oblíbeným cílem turistů. Především se v obci nachází vyhlášené Automuzeum Praga, které se rozkládá v tzv. Zbuzanském dvoře. Znovuotevřeno bylo 22. června 2000 při příležitosti akce Evropské město kultury - Praha 2000. Následně jej kulturní komise UNESCO označila za třetí největší soukromou sbírku tohoto typu na celém světě.

V muzeu je v současné době k vidění celkem 72 historických dopravních prostředků značky Praga. Návštěvníci si mohou prohlédnout i 324 tisíc fotografií, rozsáhlý odborný archiv a nahlédnout do historie výroby populární české automobilky Praga. Hned vedle muzea se navíc nachází anglický park z roku 1848, který vybízí k odpočinku.

Menhir a odkaz na Kelty. Zbuzany mají pestrou historii

Příjemné místo k setkávání se nachází také u menhiru, což je svisle zasazený kamenný blok. Tyto „dlouhé kameny“ se začaly objevovat po celém světě už od pozdního neolitu a obvykle na nich nelze ani nalézt stopy opracování. Zbuzanský menhir se nad terénem tyčí do výšky asi 80 až 90 centimetrů a je tlustý 25 centimetrů. Na západní straně má vyrytý negativní reliéf řeckého kříže.

Menhir připomíná tematiku Keltů, která je s obcí Zbuzany velmi úzce spojena. Na jejím území totiž byly objeveny prastaré hroby s rituálními předměty určenými pro posmrtný život.

Proč bydlet ve viladomech Zbuzany?

Jak vyplývá z předchozích řádků, důvodů, proč si zakoupit byt v developerském projektu Viladomy Zbuzany, je mnoho:

 • moderní bydlení
 • nízké provozní náklady
 • nadstandardní vybavení
 • dobrá dopravní dostupnost
 • občanská vybavenost
 • příjemné prostředí malebné vesničky
 • rodinná atmosféra
 • čerstvý vzduch
 • žádný ruch velkoměsta
 • možnost návratu k přírodě
 • dobré sportovní vyžití
 • školka přímo v obci
 • spousta zajímavých míst na výlety v okolí

Pokud si chcete užívat klidného prostředí malé vesničky, ale přesto mít českou metropoli na dosah, je pro vás bydlení ve Viladomech Zbuzany to pravé.

Jak si koupit byt ve Viladomech Zbuzany?

Hezké byty na prodej se v okolí Prahy mnohdy shání jen velmi těžko. Pokud vás zaujaly Viladomy Zbuzany, svůj byt si můžete vybrat přímo zde Pro bližší informace se neváhejte obrátit na naše zkušené prodejce, kteří Vám rádi pomohou při výběru Vašeho nového bytu.

Zvolit si pak můžete jakýkoli způsob platby, který vám bude vyhovovat – ať už se bude jednat o hotovost, či hypoteční úvěr . V případě, že se rozhodnete pro financování hypotéčním úvěrem, neváhejte se obrátit na naše finanční poradce, kteří Vám nabídnout nejvýhodnější možné řešení.